Fitgoo Dijital Medya | Denizli Sosyal Medya Ajansı

Blog

Sosyal medya ve dijital pazarlama gündemine dair yenilikleri, ajansımızdaki son gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz.

İnstagram İşletme Profili

İnstagram İşletme Profili

Instagram görsel paylaşım ağı olarak özellikle ülkemizde kullanıcı sayılarının önemli düzeyde artmasıyla işletmeler tarafından da yoğun olarak kullanılır hale gelmişti.

İnstagram İşletme Profili Nedir?
Instagram görsel paylaşım ağı olarak özellikle ülkemizde kullanıcı sayılarının önemli düzeyde artmasıyla işletmeler tarafından da yoğun olarak kullanılır hale gelmişti. Fakat Instagram’ın Facebook ve Twitter gibi çok kullanılan sosyal ağların sağladığı istatistik gibi işletmeler için oldukça önemli bir aracı bulunmamaktaydı. Ayrıca oluşturulan profiller kurumsal bilgilere yeterince yer verilmesine olanak sağlamıyordu. Bunun üzerine İnstagram harekete geçti ve kurumsal firmalar için işletme profili özelliğini hayata geçirdi.

Instagram İşletme Profilinin Farkı Nedir?
Instagram işletme profili sayesinde profil sayfasında bulunan “Takip et” butonunun yanında “İletişim” butonu bulunmaktadır. Bu buton işletmeler hakkında telefon, mail ve adres bilgilerine tek tıkla ulaşmayı sağlamaktadır. Ayrıca bu zamana kadar paylaşılmayan istatistiksel bilgileri görmenizi sağlamaktadır. Bu istatistikler arasında takipçi bilgileri, erişim bilgileri, profil görüntülenme bilgisi gibi işletmeler için oldukça faydalı veriler yer almaktadır. Bu bilgiler sayesinde oluşturulan kampanyaların yada Instagram stratejilerinin etkisi ölçümlenebilmektedir. Ayrıca işletme profilleri, Facebook bağlantısından dolayı sahte işletme hesaplarının da ayırt edilebilmesine büyük olanak sağlamıştır..

Fitgoo Dijital Medya

  • Sırakapılar Mahallesi 1526 Sokak No:2 Ersan Apt. Kat:1 Daire:2, 20010 Merkezefendi

  • 0 532 219 17 64

  • tuncay@hasem.com.tr
    fitgoo@fitgoo.com.tr