Fitgoo Dijital Medya | Denizli Sosyal Medya Ajansı

Blog

Sosyal medya ve dijital pazarlama gündemine dair yenilikleri, ajansımızdaki son gelişmeleri buradan öğrenebilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA İLGİ ÇEKİCİ İÇERİK OLUŞTURMA

SOSYAL MEDYADA İLGİ ÇEKİCİ İÇERİK OLUŞTURMA

Sosyal medya günümüzde markaların tüketicileriyle buluştuğu ve iletişime geçtiği en önemli kanaldır. Bu nedenle firmalar sosyal medya içeriklerini oluştururken hedef kitlesine daha iyi hitap edebilmeyi, dikkat çekebilmeyi ve sağlıklı iletişim kurabilmeyi hedeflemektedir. Peki bunun için nelere dikkat etmek gerekir?

 

     1- Dikkat çeken görseller kullanın!

Paylaşımlarınızda hedef kitleniz ilk olarak görselinizle karşılaşır. Eğer görseliniz dikkatlerini çekerse, içeriğinizle tamamen kullanıcıyı kendinize çeker, içeriğinizi okumasını ve incelemesini sağlarsınız.

 

     2- Çift yönlü iletişim oluşturun.

Ulaşabildiğiniz hedef kitlenizi harekete geçiren içerikler hazırlamalısınız. Onlara sorular sorun ve cevap vermelerini isteyin. Soru soracağınız içerikleri hazırlarken dikkat çekici olmasına, cevap verme eğiliminde harekete geçirmesine ve markanızla ilgili olmasına özen gösterin.

 

     3- Olmazsa olmaz, beğen-paylaş!

Hazırladığınız içeriği tüketicilerin paylaşmasını sağlamak veya hedef kitlenin içerik üretmesini sağlamak için hediyeler verin. “Paylaşan kişiler arasından 3 şanslı takipçimize muhteşem hediye!” tarzında içerikler oluşturabilirsiniz.

 

     4- Faydalı bilgiler sağlayan içerikler paylaşın.

Ara ara bilgilendirici içerikler paylaşın. Sosyal medyada illa sattığınız üründen ya da verdiğiniz hizmetten bahsetmek zorunda değilsiniz. Hedef kitlenize amacınızın sadece ürün satmak değil, onlar için bir şeyler yapıyor olmak olduğunu hissettirin.

 

     5- Güncel konuları ve toplumsal olayları takip edin.

Güncel olaylara yönelik içerikler paylaşın. O gün sosyal medyada yankı uyandıran ve ilgi gören bir olaya göre veya özel bir gündeyseniz buna yönelik olarak içerik paylaşabilirsiniz.

Fitgoo Dijital Medya

  • Sırakapılar Mahallesi 1526 Sokak No:2 Ersan Apt. Kat:1 Daire:2, 20010 Merkezefendi

  • 0 532 219 17 64

  • tuncay@hasem.com.tr
    fitgoo@fitgoo.com.tr